ניקוי גוף

יש בעיות שממש קל לי לפתור באמצעות תזונה וצמחים וטיפולי גוף אם צריך, כמו: בעיות עיכול פשוטות, אי סדירות של ווסת, אי שקט ועוד.

אבל יש בעיות עומק.בעיות של הרבה שנים. שהגוף כבר "איבד את דרכו". בעיות כמו - עצירות כרונית, חולשה חיסונית, בעיות שינה קשות, כשאין ווסת בכלל ועוד.

בבעיות כאלה לא תמיד מספיק לשנות תזונה ולקחת צמחי מרפא.

בבעיות כאלה עדיף לעשות ניקוי עמוק.  ניקוי אמיתי שמשנה את ההתנהלות הבסיסית של הגוף.

ניקוי גוף או בהגדרתו המקצועית 'חוקן' הוא אחד מטיפולי המפתח באיורוודה מפני שעל פי תורת טיפול זו אזור המעי הגס הוא השורש של ההוויה, הבסיס לתפקודו התקין (או הלא תקין) של הגוף - ולכן מומלץ להחדיר דרכו חומרים שונים כדי ליצור איזון בגוף.

בחוקן האיורוודי המטפל מעביר דרך פי הטבעת שמן טבעי  או תמצית צמחים, הפעולה מבוצעת לאחר עיסוי בכל הגוף וסאונה עם צמחים.

אל תיבהלו, אני לא מדברת על שטיפות המעי שאתם מכירים (=הידרוקולוניק), אלא טיפול עמוק, מותאם אישית.

טיפול שמתבצע במשך שבעה ימים ברצף ויכול לשנות את חייכם!

טיפולי החוקן אינם ניתנים לכל אחד ואחת, אלא לפי הבעיה, חומרתה, התסמינים וכמובן החלטת המטפל. לעיתים הטיפול יגיע לאחר תקופת הכנה ולא מיד

במהלך השנים ראיתי נשים שהווסת שלהן חזרה אחרי שנים של אל-ווסת, אנשים שכל בעיות העיכול שלהן עברו בעזרת הטיפול, עצירות כרונית של עשרים שנים, גזים ונפיחויות מכל דבר, נשים בגיל המעבר שהתחזקו והתחילו לישון טוב ועוד ועוד.

 

פעולת החוקן נחשבת לעדינה ולא אגרסיבית למעי, החומרים מוכנסים באיטיות וברוגע.

את החוקן אנו מבצעים ברצף למשך שבעה ימים לפחות (לעיתים יש צורך ביום אחד של מנוחה על פי שיקול דעתו של המטפל).

תפקידם של תהליכי ניקוי אלה להשיב את האיזון הפנימי במידה והטיפול בצמחים ותזונה אינו מספיק.

הטיפול בחוקן הוא הטיפול הבטוח ביותר וניתן גם לבחור בו כטיפול מונע. כמו כן הוא נחשב לטיפול האפקטיבי ביותר למחלות רבות.

 

על פי האיורוודה האזור של המעי הגס משפיע על התודעה ועל התנועה בגוף כולו.

הטיפול יעיל מאוד כנגד מחלות כרוניות ומהווה אינדיקציה כמעט לכל בעיה.

טיפולי חוקן מוצעים בסדרה של שבעה ימים לפחות שבהם המטופל מקפיד על תפריט תזונתי פשוט המותאם לו באופן פרטני, נמנע מהפעילויות השגרתיות להן הוא רגיל ואמור לנוח.

לפני כל טיפול חוקן המטופל עובר עיסוי וייזוע בתא הזעה. ישנם טיפולי חוקן אשר מטרתם להזין את הגוף והם מתבצעים עם שמן רפואי או חלב שבושל עם צמחי מרפא. וישנם טיפולי חוקן מנקים שמתבצעים באמצעות מרתח צמחים המתאים למטופל.

 

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים מאוד למגוון גדול של בעיות קשות וכרוניות:

בעיות עיכול, בעיות מפרקים, מחלות שקשורות למערכת העצבים המרכזית והפריפרית, בעיות נשימה, קשיון שרירים, כאבי שרירים, כאבי גב, בעיות נפשיות, כאבי ראש, מיגרנות, פיברומיאלגיה, בעיות לב, חולשה, בעיות במערכת השתן, טחורים, בעיות בפוריות ופריון, בעיות ששורשן בעצמות ובשלד, בעיות עור.

מחלות כגון אוסטיאופורוזיס, גאוט, פרקינסון, מעי רגיז, עצירות ועוד. גם חוסר פוריות, אין ווסת ושחלות פוליציסיטיות יכולות להיפתר באמצעות טיפול בחוקן.